Nakolanniki robocze – jakie są ich rodzaje?

nakolanniki robocze

Są one przydatnym wyposażeniem zarówno dla pracowników fizycznych, jak i profesjonalnych sportowców, ponieważ skutecznie zmniejszają ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych oraz wszelkich kontuzji kolana. Warto mieć na uwadze jednak to, by wybrać nakolanniki robocze w zależności do wykonywanej pracy, aby doskonale pełniły swoją rolę.

Jakie wyróżnia się rodzaje nakolanników roboczych?

Podczas wyboru tego wyposażenia w bhp-gabi, ważną kwestią jest materiał, z którego nakolanniki robocze zostały zrobione, bo to właśnie od niego zależy do jakiego rodzaju będą najbardziej przydatne oraz czy zapewnią wystarczające bezpieczeństwo. Wśród można znaleźć m.in.:

  • plastikowe – dobrze chronią kolana, lecz nie są zbyt przyjemne podczas długotrwałej pracy w pozycji klęczącej.
  • żelowe – nie chronią kolan przed uderzeniami, ale z pewnością ich plusem jest komfort użytkowania, tym bardziej że odznaczają się dużą odpornością na nacisk.
  • skórzane – warto zaopatrzyć się w opcję z wyściółką, która umożliwi znacznie bardziej komfortową pracę, a na dodatek odpowiednio zabezpieczą kolana przed otarciami i uszkodzeniami.
  • gumowe – są sztywne i niewygodne, ale wykazują ogromną trwałość, jeśli ktoś pokieruje się tym przy wyborze wyposażenia.
  • piankowe – odpowiednio zabezpieczają kolana, ale jednocześnie łatwo chłoną wodę, przez co z czasem mogą się odkształcić.

Dlaczego wybór nakolanników roboczych jest tak ważny?

Nakolanniki robocze powinny zostać wybrane z uprzednim przemyśleniem, ponieważ należy zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz komfort ze względu na długotrwałą pracę w pozycji klęczącej, która nie jest zbyt przyjemna. W przypadku częstego kontaktu z podłożem dobrą decyzją będzie zdecydowanie się na miękkie nakolanniki, natomiast jeśli praca wykonywana będzie rzadziej to postawić na lekki i elastyczny model.

Trzeba mieć na uwadze również dopasowanie ich do nogawek spodni, by odzież robocza nie przeszkadzała sobie nawzajem, tym samym utrudniając wykonywanie czynności. Może to także wpłynąć na bezpieczeństwo pracy, a jak wiadomo – jest to najważniejszą kwestią, której nie należy pomijać.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij