Kilka faktów na temat podwiązki

Moda wraz z upływem czasu ulega przemianom. Niektóre elementy garderoby w dzisiejszych czasach w ogóle przestały być wykorzystywane, inne straciły swoją funkcję użytkową i obecnie zakładane są jedynie ze względów estetycznych. Taka sytuacja spotkała na przykład podwiązki.

Podwiązka to część bielizny, która pojawiła się już we wczesnym średniowieczu. Jest to tak naprawdę opaska lub zapinana tasiemka, którą mocuje się wokół uda lub pod kolanem. Dawniej zakładano ją po to, aby podtrzymywała pończochy. Kiedyś podwiązki noszone były zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Obecnie podwiązki możemy znaleźć niemal w każdej żeńskiej garderobie.

Podwiązki to intymna część garderoby kobiety. Bardzo często są one bogato zdobione. Obecnie ich funkcja użytkowa straciła na znaczeniu, nastąpiło to w momencie gdy rajstopy i pończochy zaczęły być produkowane z tworzyw elastycznych. Zanim jednak to nastąpiło, podwiązki były częściowo wypierane przez pasy do pończoch, które były zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu.

W dzisiejszych czasach podwiązki pełnią funkcje użytkowe oraz symboliczne. Zakładane są przez kobiety bardzo rzadko i dodają im seksapilu. W wielu krajach z noszeniem podwiązki związane są pewne przesądy. W wielu krajach podwiązka to jeden z tradycyjnych elementów stroju panny młodej. W naszym kraju wierzy się, że podwiązka ma zapewnić parze młodej szczęście, zgodę oraz namiętność przez długie lata ich małżeństwa. Panny młode bardzo często wybierają podwiązki w kolorze niebieskim, które mają im zapewnić wierność męża.

W naszym kraju również maturzystki zakładają podwiązki. Wierzy się, że ta sama czerwona bielizna założona na studniówkę i egzamin dojrzałości ma zapewnić zdającej szczęście podczas egzaminów.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij