Biurowy dress code dla mężczyzn

koszula we wzory dla faceta

Biurowy dress code w ostatnich latach przeszedł ogromne przeobrażenie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mają większą swobodę w wyrażaniu siebie. Oczywiście istnieją zasady, których łamać nie należy. Jednak w korporacjach nie zobaczymy już jednakowo ubranych mężczyzn w czarne garnitury i białe koszule. Nawet biurowy dress code pozwala na odrobinę szaleństwa.

Jak się wyróżnić nie łamiąc dress codu?

W pracy każdy z nas chce zrobić dobre wrażenie. Strój jest bardzo ważnym elementem ponieważ to właśnie nasz wygląd jest oceniany na pierwszym miejscu. Wydawałoby się, że panowie nie mają jak się wyróżnić zakładając garnitury i koszule. Jednak współczesna moda wyrusza na pomoc mężczyznom. Mają do wyboru przeróżne fasony, kolory, kroje i faktury. Wszystkie te elementy mogą posłużyć do wyrażania siebie poprzez strój.

Jednym z elementów garderoby, który pomoże się wyróżnić jest koszula męska we wzory oferowana online w sklepie dstreet. Tym bardziej, że w wielu biurach często rezygnuje się z marynarek i to koszula staje się wizytówką mężczyzn.

W zależności od rodzaju pracy, wzory na koszulach mogą być mniej lub bardziej wyraziste. Ważne, żeby zapoznać się z zasadami ubioru panującymi w firmie. Osoby spotykające się z kontrahentami i klientami zawsze muszą wybierać stonowane wzory i kolory.

W firmach stawiających na klasykę w ubiorze wzory na koszulach muszą być subtelne. Mężczyźni muszą wybierać delikatne printy w akceptowanych kolorach. Krzykliwe wzory na pewno nie spodobają się naszym pracodawcom. Ale zawsze możemy przemycić subtelnie ulubione wzory i kolory. To pozwoli nam poczuć się sobą i wyróżnić się z tłumu podobnie ubranych osób.

Sposoby na wyrażenie siebie

Monotonny strój w pracy zakładany codziennie nastawia nas często negatywnie. Widząc każdego dnia to samo odbicie w lustrze jesteśmy znudzeni i pozbawieni chęci do działania. Dlatego od samego początku warto zainwestować w odpowiednią garderobę do pracy. Jeden garnitur szybko nam spowszednieje, tak samo koszule w podobnych kolorach.

Warto zainwestować w różne wzory i fasony koszul. Najlepiej oczywiście sprawdzi się fason slim fit, który podkreśli walory sylwetki. W szafie każdego mężczyzny powinny znaleźć się klasyczne koszule w stonowanych barwach, ale nie powinno zabraknąć również tych we wzory. I tu możemy zainwestować w koszule w delikatne printy, ale również w szalone wzory.

Pracownicy często mają dni w pracy, kiedy mogą skorzystać z mniej formalnego ubioru. Wtedy doskonale sprawdzą się fantazyjne koszule w ulubione hamburgery, auta czy góry. Nasze wybory zależą w dużej mierze od tego jak odważnymi i przebojowymi ludźmi jesteśmy.

Koszule męskie we wzory mają również za zadanie ukryć pewne mankamenty sylwetki. Nic tak nas nie wyszczupli jak koszula w jasne paski poprowadzone wzdłuż ciała. Tak samo np. drobne kółka czy kwadraty w wyróżniającym się kolorze odwrócą uwagę od lekko odstającego brzucha. Ogólnie mocne printy zatuszują niedoskonałości, gdyż skupią uwagę na sobie. Osoba, która na nas patrzy, będzie widzieć przede wszystkim te wzory.

Kompletowanie garderoby do pracy

koszula we wzory dla faceta

Chodząc codziennie do pracy mężczyźni muszą mieć do dyspozycji przynajmniej dwa garnitury. Jest to absolutne minimum. Do tego koszule, zarówno te gładkie jak i we wzory. Inwestując na początek w garderobę wybierajmy jak najbardziej klasyczne i uniwersalne wzory, które pozwolą na jak najczęstsze korzystanie z ubrania.

Każdy może sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i kupić koszulę w banany, ale musimy mieć świadomość, że nie będziemy mieć zbyt wiele okazji firmowych, by ją założyć. Dlatego szczególnie na początku musimy zadbać o klasykę. Może się zdarzyć nawet, że ta przysłowiowa koszula w banany będzie klasyczna. Gdy banany będą niewielkich rozmiarów w kolorze koszuli to z daleka nie będzie ich widać. A my poczujemy się bardziej pewni siebie.

Wzory na koszulach to świetny pomysł na urozmaicenie swojego biurowego wyglądu. W sklepach znajdziemy niezliczoną ilość wzorów i kolorów. Ogranicza nas tylko nasza fantazja i oczywiście biurowy dress code.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij