Calvin Klein – legendarny projektant mody

calvin klein

W świecie projektantów mody znaleźć można mnóstwo fascynujących życiorysów. Często są to ludzie, którzy musieli przejść przez bardzo długą drogę i pokonać wiele przeszkód, aby osiągnąć międzynarodowy sukces. Jednym z takich ludzi, a zarazem jednym z najbardziej znanych projektantów na świecie, jest Calvin Klein.

Calvin Klein – początki

Klein urodził się w 1942 roku w rodzinie żydowskich imigrantów z Europy. Jego ojciec pochodził z Węgier. Rodzina matki po części wywodziła się z Galicji. Pasję do mody i szycia ubrań wykazywał już w dzieciństwie. Odebrał w tej dziedzinie spore wykształcenie, choć w młodości nigdy nie ukończył liceum i nie zdobył formalnie zawodu. W latach 60 praktykował w różnych nowojorskich domach mody, aby ostatecznie w roku 1968 założyć własną markę, nazwaną swoim nazwiskiem. Od tej pory marka stale stawała się coraz popularniejsza, nie tylko ze względu na ciekawe projekty i wysoką jakość, ale także skuteczny marketing. Calvin Klein znany jest ze współpracy ze sławnymi modelkami, takimi jak Kate Moss.

Popularne produkty

Marka Calvin Klein zawiera szereg linii produktów (dostępne tutaj). Do najważniejszych typów garderoby należą tu:

  • Jeansy. Marka w latach 70 koncentrowała się właśnie na spodniach jeansowych.
  • Bielizna. Zarówno sportowa, jak i elegancka, bielizna tej marki jest jednym z najbardziej charakterystycznych produktów.
  • Perfumy

Oprócz produktów dla dorosłych, oferta obejmuje też wiele linii stworzonych z myślą o dzieciach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij