Jak się dobrze przygotować na wycieczkę po górach?

Odpowiednie wyposażenie na wycieczki górskie to podstawa. Nie da się ukryć, że sporo amatorów bądź osób rozpoczynających swoją przygodę z podróżowaniem po szlakach popełnia błąd w postaci braku odpowiednego ekwipunku i można powiedzieć, że tym samym prosi się o kłopoty. Czego nie może zabraknąć w wyposażeniu szanującego się podróżnika po górach? Zapraszamy!

Zabierz ze sobą ciepłą odzież – spodnie softshell!

Decydując się pójście w góry w okresie zimowym, musisz mieć na sobie odpowiednią odzież, dzięki której można zminimalizować możliwość przemarznięcia, a kto wie czy nie nawet utraty zdrowia czy życia. Wielu ludzi „przejechało” się już na tym, że nie byli odpowiednio ubrani i okupili to w najmniejszym stopniu tylko przemarznięciem. 

Dobre wyposażenie w postaci ciepłej odzieży to podstawa. Zdecydowanie ważne jest, aby zabrać ze sobą odzież termoaktywną, która zatrzymuje ciepło, co jest kluczową kwestią, a przede wszystkim sprawia, że skóra oddycha i bielizna nie przykleja się do ciała, jak to bywa w przypadku innych ubrań. Zabranie ze sobą ciepłych spodni i kilku par skarpet jest bardzo istotną kwestią. Przykładem takiego ubrania są spodnie softshell, które chronią przed wiatrem i zatrzymują ciepłą temperaturę. Idąc w góry trzeba mieć świadomość, że nie jest to zwykły wypad, tylko poważna sprawa, która w razie braku nieostrożności może mieć przykre konsekwencje.

Oczywiście, koniecznością jest odpowiednie, ciepłe obuwie, dzięki któremu nie przemarzną nogi.

Nie zapomnij o prowiancie!

Zapakowanie kilku posiłków do plecaka jest bardzo ważne. Nigdy nie wiadomo, co się stanie podczas podróży i zawsze warto wygospodarować parę minut na to, by się posilić. Warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą, który zwiększy temperaturę ciała. Chodzenie po szlakach jest męczące i by zadbać o swoje ciało, trzeba mieć „pod ręką” czy to kanapki, czy inne wartościowe posiłki. 

Przypominamy, wypad w góry zawsze wiąże się z ryzykiem i odpowiedni ekwipunek z pewnością jest najważniejszą kwestią. Ciepła bluza, termoaktywna bielizna, spodnie softshell i ciepłe buty – to podstawowe wyposażenie każdego miłośnika górskich wojaży. Mamy nadzieję, że lektura naszego artykułu pomoże niejednemu amatorowi takich wycieczek. 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij